Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Korzenie w ruchu: Przewodnik po szalonym świecie roślin z odkrytym systemem korzeniowym

2023-09-26
Korzenie w ruchu: Przewodnik po szalonym świecie roślin z odkrytym systemem korzeniowym

Krok 1: Wybierz rośliny, które chcesz posadzić w swoim ogrodzie. Rośliny z odkrytym system korzeniowym są to rośliny, których korzenie nie są umieszczone w doniczce czy innym pojemniku, ale rosną bezpośrednio w ziemi.

Krok 2: Wybierz miejsce w ogrodzie, które jest odpowiednie dla roślin z odkrytym systemem korzeniowym. Upewnij się, że gleba jest odpowiednio wilgotna i nie ma tam zbyt dużej ilości kamieni, które mogą utrudniać wzrost korzeni.

Krok 3: Przygotuj glebę przez dokładne wygrabienie jej i usunięcie wszelkich chwastów. Jeśli gleba jest zbyt gęsta lub uboga w składniki odżywcze, rozważ wzbogacenie jej kompostem lub innymi organicznymi nawozami.

Krok 4: Wykop dołek odpowiedniej wielkości dla rośliny, którą chcesz zasadzić. Pamiętaj, że korzenie roślin z odkrytym systemem korzeniowym będą się rozrastać poza doniczką, dlatego ważne jest, aby dołek był odpowiednio dużo.

Krok 5: Delikatnie weź do ręki roślinę, korzenie jej jest warto zamoczyć w mieszanie wody i ziemi (powinna być to konsystencja gęstej śmietany), dzięki takiemu zabiegowi drobne korzenie zostaną obciążone i łatwiej będzie je prawidłowo  ułożyć w dołku

Krok 6: Umieść roślinę w dołku i upewnij się, że jest ona na odpowiedniej głębokości. Korzenie powinny znajdować się na tyle głęboko, aby być dobrze osadzone w ziemi, ale nie powinny być zbyt płytko, aby uniknąć wysychania.

Krok 7: Wypełnij dołek ziemią, delikatnie ubijając ją wokół korzeni rośliny. Upewnij się, że gleba jest dobrze ułożona wokół korzeni, aby uniknąć powietrza między korzeniami a ziemią.

Krok 8: Podlej roślinę obficie po zasadzeniu, aby zagwarantować, że korzenie zostaną dobrze nawodnione. Kontynuuj regularne podlewanie przez pierwsze kilka tygodni po zasadzeniu, aby pomóc roślinie się ukorzenić.

Krok 9: Monitoruj roślinę regularnie, aby upewnić się, że dobrze się rozwija. Jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy, takie jak żółknięcie liści czy zwiędłe pędy, podjęcie odpowiednich działań naprawczych, takich jak nawożenie lub przycinanie, może być konieczne.

To wszystko! Teraz powinieneś być gotowy do sadzenia roślin z odkrytym systemem korzeniowym. Pamiętaj, że każda roślina może mieć nieco inne wymagania, więc zawsze warto przeczytać o konkretnych potrzebach danej rośliny przed jej zasadzeniem. Powodzenia!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
pixel