Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zasadź kilkanaście świerków pospolitych i ciesz się własnymi choinkami na święta

2023-09-26
Zasadź kilkanaście świerków pospolitych i ciesz się własnymi choinkami na święta
  1. Wybierz odpowiednie miejsce: Świerki pospolite najlepiej rosną w pełnym słońcu lub w lekkim półcieniu. Upewnij się, że wybrane miejsce jest odpowiednio przewietrzone i ma dobrze drenowany glebę.

  2. Przygotuj glebę: Wykop dołek o głębokości i szerokości wystarczającej, aby pomieścić korzenie świerka. Dodaj do ziemi kompost lub dobrze rozłożony obornik, aby wzbogacić glebę.

  3. Wybierz odpowiednie młode świerki my oczywiście polecamy nasze rośliny!

  4. Sadzenie drzewek: Umieść każde drzewko w dołku, delikatnie rozkładając korzenie wokół. Następnie wypełnij dołek ziemią, delikatnie ubijając ją wokół korzeni, aby usunąć przestrzenie powietrzne. Nie zapomnij zostawić niewielkiej przestrzeni na podlewanie.

  5. Podlewanie i nawożenie: Po posadzeniu drzewek obficie je podlej, aby gleba była dobrze nawodniona. Kontynuuj regularne podlewanie, zwłaszcza w suchych okresach. Co roku na wiosnę i jesienią zastosuj nawóz dla drzew iglastych, aby zapewnić im odpowiednie składniki odżywcze.

  6. Pielęgnacja drzewek: Regularnie usuwaj chwasty wokół drzewek, aby zapewnić im dostęp do składników odżywczych. Jeśli drzewka rosną nierównomiernie, przytij je lekko na wiosnę, aby poprawić ich kształt.

  7. Cierpliwość i obserwacja: Świerki pospolite rosną stosunkowo wolno, więc potrzebują czasu, aby się rozwinąć. Obserwuj swoje drzewka, ciesz się ich wzrostem i dostosuj pielęgnację w razie potrzeby.

  8. Ciesz się własnymi choinkami: Po kilku latach Twoje świerki pospolite będą gotowe do ozdobienia na Boże Narodzenie. Możesz cieszyć się świątecznymi choinkami z własnego ogrodu i podzielić się nimi z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami.

Sadzenie świerków pospolitych, które później staną się własnymi choinkami, to wspaniały sposób na stworzenie osobistego i niezapomnianego klimatu świąt. Dając drzewka w prezencie, dajesz również coś, co będzie rosnąć i przynosić radość przez wiele lat

 

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
pixel